Turniej Tańca

 

 


MIASTO EŁK

Miasto położone jest na pojezierzu ełckim, niemalże dziewiczej krainie z lasami o słonecznych polanach i mrocznych zagajnikach z przezroczystymi jeziorami, czystymi rzekami i szemrzącymi strumykami rozlokowanymi między morenowymi pagórkami. Jest to idealne miejsce wypoczynku dla tych, którzy szukają spokoju dziewiczych, nieskażonych cywilizacją krajobrazów oraz tych preferujących aktywny wypoczynek na rowerze, w kajaku bądź na grzbiecie końskim. Wszystko to razem tworzy niepowtarzalny krajobraz i zachęca do pozostania tu na dłużej.
Sercem tej ziemi jest Ełk, malowniczo położony nad Jeziorem Ełckim i rzeką. Jaćwingowie – pierwsze na tych ziemiach plemię – założyli na ełckiej wyspie strażnicę. W późniejszych latach ówczesny komtur krzyżacki – Urlich von Jungingen – nadzorował prace przy wznoszeniu warownego zamku, którego fundamenty przetrwały do dzisiaj. To ów krzyżacki zamek dał początek późniejszemu miastu.

Turysta w Ełku na brak atrakcji narzekać nie może. W mieście jest plaża miejska na której możecie nie tylko kąpać i opalać się do woli, ale również wypożyczyć sprzęt wodny i podziwiać malowniczy brzeg miasta z powierzchni jeziora. Jeśli nie macie ochoty na plażowanie, polecamy spacer promenadą, która ciągnie się brzegiem jeziora Ełk. Jest tu spokój i cisza, zakłócana jedynie przez rozmawiających ludzi. Po jeziorze pływają ptaki, które łaszą się do spacerowiczów. Aż trudno uwierzyć, że tereny jak z bajki, znajdują się zaledwie dwie minuty drogi od głównej ulicy Ełku. Wiosną i latem jest tu pełno spragnionych ciekawych widoków, rowerzystów. Nie ma chyba nic przyjemniejszego, niż jazda rowerem brzegiem jezior, przez pola i lasy, pagórki i równiny.

Walory Ziemi Ełckiej doceniają wszyscy, którzy choć raz odwiedzili te tereny. Jeśli chcecie przekonać się o magii tego miejsca i dać się zaczarować urokowi miasta i okolic
        

                                                                                                                          ZapraszamyPROSYSTEM Krzysztof Ślizewski
Strony internetowe, serwery